O nas

Mars Finance 1 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością została utworzona w sierpniu 2011 roku. Jest to spółka celowa, której misją jest wspieranie działań inwestycyjnych i restrukturyzacyjnych prowadzonych przez MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (MARS FIZ) zarządzany przez MSTFI S.A.

Strategią Mars Finance 1 Sp. z o.o. jest aktywne włączanie się w wybrane obszary działalności gospodarczej spółek portfelowych MARS FIZ, które mają na celu doprowadzić do poprawy efektywności wybranych składników majątkowych, a także wspieranie działań spółek portfelowych z grupy MARS FIZ w zakresie poprawy płynności finansowej, umożliwiającej realizację kontraktów handlowych oraz zwiększenie efektywności zarządzania posiadanym zasobem nieruchomościowym.

Integralną częścią funkcjonowania Spółki Mars Finance 1 jest wsparcie Mars Most Brdowski Sp. z o.o. (MMB) w działaniach towarzyszących realizowaniu inwestycji przez MMB, polegającej na wybudowaniu mostu w Szczecinie wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Most łączy część lądową miasta Szczecina z Wyspą Ostrów Brdowski. Powyższy projekt pod nazwą „Połączenie mostowo-drogowe w celu skomunikowania terenów inwestycyjnych Gryfia Biznes Park”, zrealizowany przez MMB, współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 r.

Mars Finance 1 Sp. z o.o. jest właścicielem 100% udziałów w Mars Most Brdowski Sp. z o.o.